Uztura bagātinātājs: Zaļās tējas ekstrakts (Green tea extract). Kas tas ir un vai tas palīdz notievēt?

//Uztura bagātinātājs: Zaļās tējas ekstrakts (Green tea extract). Kas tas ir un vai tas palīdz notievēt?

Uztura bagātinātājs: Zaļās tējas ekstrakts (Green tea extract). Kas tas ir un vai tas palīdz notievēt?

Uztura bagātinātājs: Zaļās tējas ekstrakts

Zaļā tēja pasaulē pazīstama jau sen. Tā ir lieliska un veselīga alternatīva kafijai, jo īstas zaļās tējas sastāvā, atkarībā no tās stipruma, ir vairāk nekā 35g kofeīna. Turklāt, atšķirībā no kafijas, zaļajā tēja ir arī daudz dažādu antioksidantu. Tie palīdz stiprināt imūnsistēmu, sirds veselību un arī palīdz zaudēt lieko svaru!

Jāatzīmē gan ka tā zaļā tēja, par ko šeit rakstu nav gluži tas pats, kas lētākais Lipton tējas maisiņš. Tie ļoti atšķiras ne tikai sastāva, bet arī garšas ziņā. Īstai zaļajai tējai, kas iegūta no Camellia sinensis ir izteikti sīvāka piegarša. Un tā kā visbiežāk tā tiek iekļauta diētā veselības uzlabošanas vai svara nomešanas nolūkos, aizmirsti par tās garšas uzlabošanu ar cukuru 🙂

Un, lai gan zaļā tēja pati par sevi jau ir ļoti veselīga, vislabākais efekts gūstams tieši no zaļās tējas ekstrakta. Atšķirība ir arī tajā, ka zaļās tējas ekstrakts kā uztura bagātinātājs pārsvarā sastopams tablešu un kapsulu veidā, nevis šķidrs. Šādi iespējams panākt lielāku vērtīgo vielu koncentrāciju, kas labāk palīdzēs, piemēram, ar liekā svara nomešanu.

Zaļās tējas ekstrakts – tauku dedzinātājs.

Zaļās tējas ekstrakta tauku dedzināšanas īpašības skaidrojamas ar tā sastāvā esošā kofeīna un katehīnu mijiedarbību. Šī kombinācija organismā veicina noradrenalīna veidošanos, kas padara tevi enerģisku. Tiesa, viena tase zaļās tējas nesniegs pietiekami lieku katehīnu daudzumu, lai tas uzsāktu palīdzēt dedzināt taukus. Tam būtu nepieciešams dienā izdzert vismaz 5 krūzes ļoti stipras zaļās tējas – un tieši tāpēc zaļās tējas ekstrakts ir ārkārtīgi populārs kā uztura bagātinātājs.

Kā lietot zaļās tējas ekstrakta uztura bagātinātājus?

Lai droši un efektīvi savā diētā iekļautu zaļās tējas ekstraktu, ir ieteicams ievērojami palielināt dienā izdzertā ūdens daudzumu. Tas galvenokārt ir tējas sastāvā esošā kofeīna dēļ, kas ir plaši zināms kā diurētiķis. Proti – tas aktīvi no organisma izvada šķidrumu.

Pašas zaļās tējas kapsulas var droši lietot gan pirms, gan pēc ēdienreizēm. Bet, kā jau arī ar citiem uztura bagātinātājiem – labāks efekts būs, ja piedomāsi arī pie savas diētas. Negausīga rīšana nav savienojama ar svara zaudēšanu, lai arī kādus uztura bagātinātājus tu lietotu!

Iedarbība

Zaļās tējas ekstrakta uztura bagātinātāji uz visiem neatstāj vienādu efektu. Pirmkārt, mums katram jau bioloģiski ir savādāka kofeīna noturība. Un otrkārt – kofeīna noturība var būt augstāka, ja esi radusi dienā izdzert 5 krūzes kafijas. Šīs efekts strādā abos virzienos. Cilvēkiem ar augstāku kofeīna noturību būs grūtāk panākt vēlamo efektu tik ātri kā vēlētos. Savukārt tiem, ka noturība pret kofeīnu ir zema, šis uztura bagātinātājs var būt pārāk stiprs un izraisīt reiboņus no kofeīna “pārdozēšanas”.

Šo iemeslu dēļ ir ieteicams rūpīgi sekot līdzi uz uztura bagātinātāja norādītajām instrukcijām par ieteicamo devu. Katra ražotāja produkts būs savādāks, tādēļ labāk iesākt ar minimālo devu, vai pat vēl mazāk, lai saprastu, kā organisms uz to reaģē. Pēc personīgās pieredzes kā vienmēr iesaku izvēlēties lielus un atpazīstamus ražotājus, nevis pašu lētāko opciju no nezināma interneta tirgoņa. ASV ražotājs BAUER Nutrition, piemēram, piedāvā svara nomešanai domātu uztura bagātinātāju ar akai ogām un zaļās tējas ekstraktu. Ražotāja mājaslapā uztura bagātinātāji pieejami par īpaši draudzīgām cenām, turklāt pieejama bezmaksas piegāde visā pasaulē! Ar visiem BAUER Nutrition piedāvātajiem svara nomešanas uztura bagātinātājiem varat iepazīties ŠEIT.

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Lai nodrošinātu pilnvērtīgu mājaslapas darbību un reklāmas iespējas, mājaslapā Gudro.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Piekrītu