Uztura bagātinātājs: Kambodžas garcīnija. Kas tas ir un kad to lietot?

//Uztura bagātinātājs: Kambodžas garcīnija. Kas tas ir un kad to lietot?

Uztura bagātinātājs: Kambodžas garcīnija. Kas tas ir un kad to lietot?

Uztura bagātinātājs: Kambodžas garcīnija.

Uztura bagātinātājs Kambodžas garcīnija ir ārkārtīgi populārs to vidū, kas vēlas ātri nomest lieko svaru. Tas tiek iegūts no maza augļa, kas sastopams savvaļā Indijā un Dienvidāzijā, un vizuāli tas atgādina kaut ko starp ķirbi un tomātu. Uztura bagātinātājos ar Kambodžas garcīnijas nosaukumu, ir sastāvdaļa, ko sauc par HAD, jeb hidrositrisko skābi. HCA ekstrakts, kas iegūts no auga mizas, tiek plaši izmantots kā liekā svara nomešanas līdzeklis dažādu pulveru vai tablešu formā.

Svara zaudēšana

Kambodžas garcīnija galvenokārt tiek reklamēta kā uztura bagātinātājs, kas ļaus ātri zaudēt svaru, bez jebkādas piepūles. Turklāt neesot nepieciešamas ne fiziskas aktivitātes, ne striktas diētas!

Un tas nav tikai reklāmas sauklis – ir veikti vairāki pētījumi, kas liecina, ka šī uztura bagātinātāja lietošana tiešām ir sasaistāma ar ātrāku liekā svara zaudēšanu. Jāatzīmē gan, ka pētījumos atklāts arī tas, ka HCA lietošana ir efektīvāka, ja tiek ievērota veselīga diēta. Proti – ja turpināsi ēst pārāk daudz tauku un ogļhidrātu, rezultāti visticamāk izpaliks. Tātad, lai šis uztura bagātinātājs ļautu nomest svaru, nedaudz jāpaskatās arī uz savu ikdienas diētu.

Apetītes mazināšanās un sāta sajūta

Vēl viens Kambodžas garcīnijas pozitīvais efekts ir apeteītes samazināšana un sāta sajūtas palielināšana. Tas nozīmē, ka pēc maltītes ilgāk jutīsies paēdusi, un tik ātri negribēsies ēst atkal! Kambodžas garcīnijas ekstraktu saturošie uztura bagātinātāji var samazināt apetīti, palielinot seratonīnu daudzumu. Un, tā kā seratonīns ir viela, kas “bloķē” izsalkuma sajūtu, paies ilgāks laiks pēc maltītes, līdz atkal jutīsi izsalkumu!

Tāpat HCA palīdz paaugstināt izturību, kas nepieciešama fiziskām aktivitātēm – vēl viens veids, kā tas var palīdzēt zaudēt lieko svaru!

Citi ieguvumi

Pie citiem šī uztura bagātinātāja ieguvumiem minama arī holesterīna līmeņa samazināšana. Lai gan tieši šim nolūkam ir pieejami efektīvāki preparāti, par sliktu tas noteikti nenāks! Līdzīgi arī ar cukura līmeni asinīs – Kambodžas garcīnija to pazemina. Bet jāatzīmē gan, ka tā nav ieteicama cukura diabēta slimniekiem, jo, kopā ar diabēta zālēm, cukura līmenis var nokrist bīstami zemu.

Tauku “bloķēšana”

Vissvarīgākā Kambodžas garcīnijas uztura bagātinātāju īpašība tomēr varētu būt tā spēja ietekmēt asins taukus un taukskābju veidošanos. Arī šis ieguvums nav no pirksta izzīsts – šeit rezultāti no pētījuma, kur personām ar lieko svaru tika doti 2800mg šī uztura bagātinātāja katru dienu, astoņu nedēļu garumā:

  1. Kopējais holesterīna līmenis samazinājies par 6.3%
  2. Slikto holesterīnu līmenis samazinājies par 12.3%
  3. Labo holesterīnu līmenis audzis par 10.7%
  4. Asins glicerīdu līmenis samazinājies par 8.6%
  5. Urīnā izvadītais tauku metabolīdu līmenis pieaudzis par 125-258%

Un tas viss, galvenokārt pateicoties hidrositriskajai skābei, kurai ir ļoti liela loma tauku veidošanā, vai šajā gadījumā – to bloķēšanā.

Kā lietot Kambodžas garcīniju?

Pērkot Kambodžas garcīnijas uztura bagātinātājus, jāpievērš uzmanība, lai to sastāvā būtu 50-60% hidrositriskās skābes (HCA). Un lai gan dozas var atšķirties, atkarībā no ražotāja, vidējā ieteicamā deva ir 500mg trīs reizes dienā, aptuveni 30-60 minūtes pirms ēdienreizes.

Tā kā Kambodžas garcīnija ir uztura bagātinātājs, tā iegādei nav nepieciešamas receptes un to var brīvi iegādāties arī internetā. Galvenais ir izvēlēties drošu un kvalitatīvu ražotāju. Pēc manas pieredzes, visdrošāk uztura bagātinātājus ir iegādāties Eiropas vai ASV ražotāju mājaslapās. Tā tiks garantēta gan labākā cena, gan kvalitāte. Turklāt visur tiek piedāvātas tev ērtākās apmaksas iespējas un piegāde uz mājām vai pastu. Ļoti kvalitatīvu Kambodžas garcīnijas uztura bagātinātāju piedāvā ASV ražotājs Bauer Nutrition, kas piedāvā arī bezmaksas piegādi visa pasaulē! Klikšķini šeit, lai apskatītu Bauer Nutrition piedāvājumu.

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Lai nodrošinātu pilnvērtīgu mājaslapas darbību un reklāmas iespējas, mājaslapā Gudro.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Piekrītu