Olu Diēta: Kā Tā Palīdz Nomest Svaru?

//Olu Diēta: Kā Tā Palīdz Nomest Svaru?

Olu Diēta: Kā Tā Palīdz Nomest Svaru?

Olu diēta: pilns diētas apskats.

Pastiprināta olu ēšana, lai nomest lieko svaru var izklausīties dīvaini. Taču daudzi to ir novērtējuši kā ideālo risinājumu, lai ātri nomestu svaru. Daži olu diētas piekritēji stāsta, ka  olu diēta palīdzējusi 14 dienu laikā zaudējuši par 10 kilogramus liekā svara! Ja šie tik tiešām ir patiesi rezultāti, tad nevajadzētu būt tik grūti piespiest sevi aizskriet uz veikalu pēc olām 🙂

Bet, pirms sajūsmā lec gaisā un skaiti, cik daudz olas varētu sabāzt savā ledusskapī, jāiepazīstas nedaudz tuvāk ar olu diētu, un to, kā tā strādā (vai nestrādā). Šajā rakstā apskatīsim visu: kā šo diētu ievērot, kādus rezultātus gaidīt un kas vēl jāpatur prātā.

Kādēļ olas ir piemērotas svara zaudēšanai?

Olu sastāvā ir maz kaloriju, daudz proteīna (olbaltumvielas), kā arī dažādi svarīgi vitamīni un citas minerālvielas un pat nedaudz veselīgo tauku. Jāatzīmē gan, ka olas satur arī holesterīnu, tā kā, ja tev ir problēmas ar paaugstinātu holesterīna līmeni, šī diēta visticamāk nebūs piemērota tev. Tādā gadījumā sev piemērotāku diētu varēsi atrast sadaļā Diētas.

Tātad, olu diētas galvenās priekšrocības ir tās, ka tajā ir daudz proteīna un maz kaloriju. Šāda tipa diētas ir sevi pierādījušas kā lielisks veids, kā ātri zaudēt svaru. Tas pateicoties proteīnam (olbaltumvielām), kas paildzina sāta sajūtu un samazina apetīti.

Uzturvielu sastāva ziņā olas ir lieliskas – tikai 75 kalorijās, kas ir vienā olā, ir veseli 7 grami proteīna, 5 grami tauku, kā arī virkne dažādu citu minerālvielu un vitamīnu. Pateicoties šim zemajam kaloriju daudzumam, pārtiekot galvenokārt no vārītām olām, liekais svars zudīs ļoti ātri. Turklāt olu diēta var palīdzēt arī ilgāk pieturēties pie veselīga dzīvesveida – ja reiz jau iemācīsies izvairīties no kaitīgajiem un nederīgajiem pārtikas produktiem.

Olās esošais proteīns lieliski palīdzēs justies paēdušai un enerģiskai visas dienas garumā. Un tas ne tikai “barojošo” īpašību dēļ, bet arī tādēļ, ka proteīns ir pats galvenais mūsu muskuļu pareizas darbības noteicējs!

Olu uzturvērtība

Tiek pieņemts, ka viena vidējā ola sver 50 gramus, un tās sastāvā ir:

 • kalorijas: 71
 • Tauki: 5g
 • Holesterīns: 211mg
 • Soda: 70mg
 • Proteīns: 7g
 • Vitamīns A: 5% no dienas ieteicamās normas
 • Kalcijs: 3% no dienas ieteicamās normas
 • Dzelzs: 5% no dienas ieteicamās normas

Papildus tam, olās ir arī D vitamīns, fosfors, B12 vitamīns, kā arī svarīgas aminoskābes.

Veikala vai lauku olas?

Lai gan ikdienā tas var nebūt tik svarīgi, ja ievēro olu diēti, ļoti ieteicams ir izvēlēties lauku olas. Ja nopirksi lētākās lielveikala olas un salīdzināsi ar laukos audzētu vistu olām, varēsi redzēt ļoti izteiktu atšķirību starp abu olu dzeltenumiem. Lauku olu dzeltenumi ir daudz tumšāki un biezāki, un tieši olu dzeltenumi ir vieta, kur slēpjas lielākā daļa vērtīgo olu uzturvielu.

Vistas, kas audzētas laukos, pārtiek no dabiskāka un veselīgāka uztura. Zāle, dažādi kukaiņi, gliemeži un sliekas ir dabisks un barojošs proteīna avots vistām. Un tikai ar šādu uzturu vistas spēj izdēt uzturvielām bagātas olas, kuras tu varēsi iekļaut savā olu diētā.

Kura olu diēta ir vislabākā?

Pastāv dažādi olu diētas varianti – daži striktāki, daži fleksiblāki. Tāpat atšķiras arī šajās diētās pārējie iekļautie produkti. 100% no olām pārtiek tikai pašā ekstrēmākajā olu diētas variantā.

Lai gan arī samērā strikts, šis olu diētas plāns, manuprāt, ir veselīgākais un balansētākais.

 • Brokastis: 2-3 vārītas olas un vidēja izmēra auglis. Visbiežāk kā brokastu auglis olu diētā tiek ieteikts greipfrūts.
 • Pusdienas: Viena vai divas vārītas olas un vēl kāds proteīna bagāts ēdiens, kā piemēram zivs vai vista.
 • Vakariņas: Atkal 1-3 olas, klāt tām dārzeņi (svaigi, apcepti olīveļļā, sautēti). Desertā atkal var apēst kādu augli – ābolu, banānu vai greipfrūtu.

Citas alternatīvas, ko vari iekļaut olu diētā iepriekš minēto produktu vietā: liesa cūkgaļa vai liellops, brokoļi, tomāti, sīpoli, sparģeļi, sēnes, zemenes, valrieksti, mandeles, čia sēklas.

Ja olu diētas laikā kārojas kādu našķi, tad vari droši pagrauzt dārzeņus, kā, piemēram, salātus, spinātus, gurķus, ziedkāpostus, brokoļus, papriku vai burkānus. Šos dārzeņus vari brīvi iekļaut savā diētā.

Kamēr ievēro olu diētu, ļoti svarīgi ir katru dienu dzert daudz ūdens. Tas tādēļ, ka olu augstais proteīna saturs var traucēt vēdera izejas darbību (jā, saprati pareizi – aizcietējums 🙂 ). Ikdienā izdzertā ūdens daudzuma palielināšana palīdz ne tikai olu diētā, bet arī citās diētās. Ūdens labi piepilda kuņģi, tā samazinot izsalkuma sajūtu. Tāpat ūdens ir vitāli nepieciešams labai smadzeņu un aknu darbībai.

Atkarībā no tava auguma un fizisko aktivitāšu daudzuma, ieteicams dienā izdzert 9-13 glāzes ūdens. Ja visu dienu sēdi mājās vai birojā, tad, protams, nepieciešams mazāks ūdens daudzums, nekā tad, ja tava ikdiena iekļauj fiziskas aktivitātes.

Ūdens dzeršana ļauj arī nedaudz “apmānīt” smadzenes. Izsalkuma un slāpju signāli smadzenēs ir ļoti līdzīgi, tāpēc nereti, kad smadzenes mums saka, ka ir pienācis laiks ēst, patiesībā pietiks tikai padzerties glāzi ūdens. Tāpat ūdens dzeršana maltīšu laikā palīdzēs nepārēsties. Ēd lēnām un piedzer klāt ūdeni!

Vai olu diēta strādā ilgtermiņā?

Lai gan olu diēta ļaus tev nomest lieko svaru ātri, šādu diētu nav ieteicams ievērot ilgtermiņā un tam ir vairāki iemesli:

 1. Pat ja piekopsi kādu no veselīgākajiem olu diētas veidiem, tā vienalga nespēs apgādāt organism ar visām tam nepieciešamajām uzturvielām.
 2. Jo vairāk patērēsi kādu produktu, jo jūtīgāks pret to kļūs organisms. Iespējams, organismam paliks grūtāk pārstrādāt citus pārtikas produktus, vai tas vienkārši sāks olas “atgrūst” un veidosies alerģiska reakcija.
 3. Olu diēta tev ilgtermiņā tev vienkārši apniks.

Kā turpināt savu diētu pēc tam, kad olu diētas kūre ir cauri?

Principā nekas tev neliedz turpināt ēst olas. Bet nu jau tās būtu ieteicams lietot kā papildinājumu diētai, nevis centrālo pārtikas produktu. Bet nemeties uzreiz gluži pie vecajiem ēšanas paradumiem, citādi viss progress būs vējā un zaudētais liekais svars atgriezīsies. Tā vietā vari piekopt kādu citu veselīgu diētu, kas nav tik strikta un ļaus saglabāt jauno svaru. Manuprāt, tam izcili piemērota ir Vidusjūras diēta.

Olu diētas ēdienkarte

Ja reiz ir tikts tik tālu, un ir pārliecība, ka jāsāk ievērot olu diētu, tad iepazīsimies ar to, kā tad īsti olas šajā diētā drīkst ēst.
Lai gan lielākā daļa olu diētas variāciju pamatā balstās tikai uz vārītām olām, tu tās drīksti droši arī pagatavot kā omleti vai olu kulteni. Tikai tādā gadījumā strikti skaties uz izmantoto eļļas daudzumu. Cepšanai izmanto tikai pavisam nedaudz olīveļļu.

Ko likt uz olām?

Kad plikas olas tev būs jau apnikušas, tad droši vari to garšu uzlabot ar sinepēm, sāli un pipariem, sojas mērci, humusu, kā arī pesto. Pāris vārītas olas, iepriekš minētās garšvielas + pāris salātlapas un tomāts un tev jau būs gatavi lieliski un diētiski olu salāti! Saviem personīgi mīļākajiem salātiem es vēl pieliku nedaudz tunča konservu un pāris olīvas. Tikai art unci gan uzmanīgi – pērc tikai to, kas ir savā sulā, nevis izmērcēts lielā daudzumā apšaubāmas kvalitātes eļļas!

Cik strikti attiekties pret citiem ēdieniem?

Jāsāk laikam ar standartu – nekādus saldumus, cepumiņus, limonādes vai “diētiskos” jogurtiņus. Par jogurtiņiem it īpaši – paskaties, kāds cukura kalns ir iebāzts vidējā “beztauku” jogurtā! Tāpat saki nē arī alkoholam (ok, viena sarkanvīna glāze nedēļas nogalē nebūs pasaules gals 🙂 ). Un uzmanies arī ar riekstiem un sieru – lai gan tie ir veselīgi un tajos ir daudz mums nepieciešamo uzturvielu, tie ir galvenie “pazudušo” kaloriju avoti. Šajā pētījumā atklāts, ka diētas laikā visbiežāk grēkojam ar mazo našķu kaloriju uzskaiti. Viena siera šķēle, sauja riekstu un trīs cepumi – tās jau ir 200-300 kalorijas!

Olu diēta un uztura bagātinātāji

Tā kā olu diēta ir pieskaitāma pie monodiētām – tā fokusējas uz vienu konkrētu pārtikas produktu grupu – to nevar saukt par sabalansētu diētu. Tādēļ, lai kompensētu organismā trūkstošās uzturvielas un vitamīnus, var palīdzēt uztura bagātinātāji.
Taču jāuzsver, ka pirms uztura bagātinātāju iegādes ir ārkārtīgi rūpīgi jāiepazīstas ar ražotāju un produkta sastāvu. Pērkot lētāko preci nepazīstamā interneta veikalā tu šoreiz riskē nevis ar kurpēm, kas būs nepareizā izmērā, bet gan ar savu veselību!
Tādēļ iesaku iegādāties uztura bagātinātājus no licencēta un atzīta ražotāja oficiālās mājaslapas. BAUER Nutrition ir ASV bāzēts uztura bagātinātāju ražotājs, kas nodrošina bezmaksas piegādi visa pasaulē, kā arī zemākas cenas nekā aptiekās. Ar BAUER Nutrition piedāvātajiem svara zaudēšanas uztura bagātinātājiem vari iepazīties ŠEIT.

Bet atceries – pirms diētas vai uztura bagātinātāju lietošanas ieteicams konsultēties ar savu ārstu! Uztura bagātinātāji nav pilnvērtīga un sabalansēta uztura aizvietotājs.

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Lai nodrošinātu pilnvērtīgu mājaslapas darbību un reklāmas iespējas, mājaslapā Gudro.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Piekrītu